Każda mama jest wyjątkowa i każda zasługuje na odpowiednie podziękowania, życzenia oraz prezenty na Dzień Mamy. Owszem - kwiaty, czekoladki, kino, czy wspólny obiad to nieśmiertelne i udane pomysły, jednak warto pomyśleć o czymś praktycznym i wyjątkowym!
Dzisiaj przedstawimy Wam 5 nietypowych, wzruszających i zachwycających prezentów na Dzień Mamy!
Zacznijmy od tego, że nauka na ostatni moment nie jest dobrym rozwiązaniem. Co jeśli czas nas goni, a my jesteśmy z nauką daleko w tyle? Przedstawimy Wam 5 złotych rad, dzięki którym osiągniecie lepsze wyniki na sprawdzianie, teście, maturze i egzaminie językowym.
Wyobraź sobie sytuacje, kiedy przez lata nie używałeś/aś języka obcego, a nagle obcokrajowiec spotkany na ulicy zadaje Ci pytanie. Co robisz? Pewnie czujesz zakłopotanie, a jedyne co Ci przychodzi do głowy to pojedyncze słówka, które nie jesteś w stanie złożyć w jedno logiczne zdanie. Zaczynasz się stresować, a serce bije coraz szybciej. Mam rację? Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że przez dłuższy czas nie używałeś/aś języka i systematycznie go nie powtarzałeś/aś.
Co zrobić, żeby uniknąć takiej sytuacji? Jak nie zapomnieć języka?
Talent /Uzdolnienie – wrodzone predyspozycje w dziedzinie intelektualnej, ruchowej lub artystycznej przejawiające się ponadprzeciętnym stopniem sprawności w danej dziedzinie lub zdolnością do szybkiego uczenia się jej. Można być uzdolnionym wokalnie, posiadać talent do rysowania, malowania, czy mieć predyspozycje do bycia najszybszym. Jednak czy można posiadać talent do nauki języków obcych? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w niniejszym wpisie.
Ocena jakości językowej szkoły wydaje się być trudna. Nie za bardzo wiemy jak podjąć się takiej weryfikacji, przez co głównymi czynnikami wpływającymi na nasz wybór stają się najczęściej reklama (nie zawsze rzetelna) oraz cena (możliwie jak najniższa).
Nie jesteśmy jednak bezradni i zdani na marketingowe slogany. Istnieje kilka prostych metod weryfikacji jakości językowej szkoły, które każdy zainteresowany powinien zastosować.
Zanim rozpoczniemy nasze rozważania wypadałoby określić co tak naprawdę oznacza fraza native speaker. Otóż native speaker to osoba posługująca się danym językiem jako językiem ojczystym. Oznacza to, że angielskim native speakerem może być każdy, dla którego angielski był pierwszym poznanym i doświadczonym językiem tuż po urodzeniu.
Dlaczego sześciolatek potrafi opanować język w ciągu dwóch lat nauki? Jak to jest, że dorosły człowiek ma problem z tym co dziecko przyswoi sobie w mig?
I czy w podeszłym wieku warto w ogóle zabierać się za nowy język?
W tym artykule spróbujemy określić jak dana ilość lat wpływa na nasz proces przyswajania wiedzy oraz kto może się wciąż uczyć, a kto już nie powinien.
Zatem...
Jak twój wiek wpływa na skuteczność nauki angielskiego?
Nasz językowy skill może rosnąć w siłę dzięki oglądaniu filmów, słuchaniu muzyki, lub czytaniu książek. Jak to jednak wygląda w przypadku anglojęzycznych gier komputerowych?
Czy poprzez granie w gry można nauczyć się języka angielskiego? W jaki sposób wirtualna rozgrywka wspomaga nasz proces pobierania wiedzy?
W artykule tym postanowiliśmy wziąć pod lupę ów rodzaj rozrywki, będący wszakże tak bardzo popularnym w dzisiejszych czasach i to nie bynajmniej tylko wśród młodzieży. Czy zatem poprzez granie możemy się nauczyć języka angielskiego?
Należy najpierw zacząć od znaczenia kryjącego się za słowem nauczyć. Oczywistym jest, iż samo granie w gry nie wpoi nam języka od podstaw. Może ono jednak wspomóc nasz proces nauczania, a bardziej zaawansowanym podarować wiele cennej wiedzy w postaci interesujących słówek czy przydatnych zwrotów.
W jaki więc sposób granie w gry wspomaga naszą naukę?
Od urojonych teorii o braku predyspozycji do poznawania nowych języków, aż po osobliwe, pseudonaukowe metody, które technikami niemalże magicznymi sprawią, iż całkiem obcą mową będziemy mogli władać już po 2 tygodniach. Kwestia nauki angielskiego zdążyła obrosnąć przez lata w masę różnorakich mitów. Niektóre z nich są absurdalnie śmieszne i łatwe do obalenia, niektóre jednak zakorzeniły się głęboko w świadomości ludzi, malując w ich umysłach fałszywą wizję poznawania tego wspaniałego języka.
Jako nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem postanowiliśmy zebrać wszystkie owe mity i wybrać spośród nich przykłady, które naszym zdaniem są najdalsze prawdy, a zarazem najbardziej szkodliwe dla uczniów.
Oto 7 największych mitów dotyczących nauki angielskiego:
List motywacyjny- cover letter. Jak napisać?!
Podjęliśmy decyzję… klamka zapadła, wyjeżdżamy za granicę. Język znamy słabo lub na poziomie podstawowym, a pracę musimy znaleźć, jak najszybciej, żeby mieć za co żyć i funkcjonować. Jak napisać list motywacyjny? Jak napisać go w taki sposób, aby utkwił w pamięci pracodawcy i zainteresował go na tyle mocno, żeby zaoferował nam posadę? List motywacyjny w języku angielskim nazywamy cover letter. Jest on niezwykle ważny w procesie ubiegania się o pracę. Ważne jest, aby przedstawić się w jak najlepszym świetle, aby zachęcić naszego przyszłego szefa i dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Co więcej, duże grono pracodawców w Polsce także żąda aplikacji po angielsku, aby sprawdzić naszą wiedzę i kompetencje. Przechodzimy do sedna… Jak się do tego zabrać? Musisz pokazać, że jesteś lepszy od innych kandydatów!