1. Nie powtarzaj słownictwa od początku, ani tymbardziej nie ucz się nowego. To już niewiele da. Lepiej wypożycz swoją ulubioną książkę w języku angielskim i ją przeczytaj. Utrwalisz w ten sposób słownictwo, a przy okazji się zrelaksujesz. Ta metoda jest dużo przyjemniejsza, ale też skuteczniejsza, niż wkuwanie pojedyńczych słówek w stresie.
  2. Nie skupiaj się na szczegółach, powtórz sobie najważniejsze, podstawowe zasady dotyczące poszczególnych czasów, podstawowe konstrukcje (np. stronę bierną czy okresy warunkowe), najważniejsze połączenia czasowników z rzeczownikami (np. „make a decision”) czy przyimkami („be good at something"). To całkowicie wystarczy.
  3. Postaraj się wdrożyć język angielski do codziennego życia. Przez kilka ostatnich dni spróbuj słuchać radia po angielsku. Oswoisz się w ten sposób z językiem. Jeśli na teście pojawią się zadania ze słuchu - nie będziesz mieć z nimi problemu. Jeśli nie przepadasz za radiem, znajdź angielski kanał telewizyjny, który Cię zainteresuje. W Internecie możesz poczytać artykuły lub wiadomości w języku angielskim. Będziesz lepiej przygotowany i spokojny.
  4. Pamiętaj! Lepiej powiedzieć cokolwiek, niż nie powiedzieć nic! Postaraj się opanować swój stres i zdenerwowanie oraz uspokoić myśli. Większość z nas ma w takiej sytuacji pustkę w głowie, ale warto powiedzieć choćby proste zdanie, czy nawet popełnić błąd, niż pogrążyć się w ciszy.
  5. Ostatnia rada - miej pozytywne nastawienie! Kluczem do sukcesu jest pozytywne myślenie.

Created by: cdx.pl