Czym się wyróżniamy? Jacy jesteśmy? Dlaczego warto nam zaufać? Jakie mamy doświadczenie w nauczaniu? O tym przeczytacie w dzisiejszym wpisie! Zapraszamy do lektury!
Dzień Zakochanych to święto, które staje się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Zaczęto je obchodzić w Anglii w okresie średniowiecza, jednak pierwsze wzmianki o dniu Świętego Walentego można znaleźć w dziele Szekspira i to nie w "Romeo i Julii", a w "Hamlecie"! Najstarsza kartka walentynkowa pochodzi z Anglii z 1415 roku. Napisał ją książę Karol Orleański dla swojej ukochanej żony. Do Polski zwyczaj ten dotarł dopiero w latach 90 XX wieku. Wiele osób wierzy, że Święto Zakochanych przypada w lutym, ponieważ to właśnie w tym okresie ptaki zaczynają łączyć się w pary.
Jak obchodzi się Święto Zakochanych w Wielkiej Brytanii?
Idealną okazją na to są Andrzejki, które obchodzimy 30 listopada. W ten wieczór możemy pozwolić sobie na odrobinę magii, zabawy i przepowiadanie przyszłości. Nasi przodkowie również obchodzili to święto, jednak w nieco odmienny sposób. Kobiety i mężczyźni świętowali osobno, mniej było śmiechu i zabawy, a więcej skupienia i wiary. Chociaż Andrzejki obchodzimy od pokoleń, to jest to impreza, którą przytłacza blask nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Dawniej przepowiednie dotyczyły tylko i wyłącznie miłości, współcześnie wróżymy na różne tematy, zaczynając od finansów, sfery uczuciowej, a kończąc na podróżach i dobrach materialnych. Kiedyś w zabawie brały udział tylko panny, teraz każdy niezależnie od wieku, płci, czy stanu cywilnego.
Powody, dla których wyruszamy za granicę zmieniają się tak, jak zmieniają się czasy, w których żyjemy. Dlaczego tak wielu z nas tak chętnie opuszcza swój kraj?
Dzień Wszystkich Świętych to uroczystość obchodzona 1 listopada upamiętniająca zmarłych. W ten wyjątkowy dzień wszyscy wybierają się na groby, aby zapalić znicze, pomodlić się i oddać cześć tym, którzy odeszli. My- Polacy uroczyście obchodzimy to święto i jest to dla nas czas refleksji i zadumy.
Jak to jest z Anglikami? Czy oni również obchodzą to święto?
Co to jest Halloween?
Halloween to coraz bardziej popularne święto w Polsce. Ma ono zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Halloween jest hucznie obchodzone między innymi w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W ten wieczór dzieci przebierają się za duchy, wampiry, wilkołaki, wiedźmy i inne strachy, aby chodzić od domu do domu i zbierać słodkości. Dorośli w tą ostatnią październikową noc przeważnie imprezują lub oglądają straszne filmy.
Wolelibyście zostać dotknięci przez trującą żabę czy może ukąszeni przez jadowitą żmiję? Brzmi jak fatalny dylemat - równie nieszczęśliwy w obu powyższych przypadkach. Podpowiemy Wam jednak, że od dotknięcia skóry tropikalnej żabki znacznie bardziej wolelibyście przyjąć żmijowe ukąszenie.
To, że angielski jest językiem międzynarodowym nie ulega wątpliwości. Dominuje on w biznesie, w Internecie, w polityce oraz w gospodarce, a także w turystyce, nauce i sztuce - mówiąc prościej język angielski dominuje wszędzie. Zajął on miejsce łacińskiego i stał się drugim językiem międzynarodowym w całej historii ludzkości. Ale dlaczego właśnie angielski? Co o tym zadecydowało? Odpowiedzi na te pytania poznacie w naszym artykule.