-
Uciekamy za pracą!
Niskie zarobki, kiepska atmosfera w pracy, mobbing- to najczęstsze powody, dla których Polacy wyjeżdżają. Chcą, żyć w lepszych warunkach i zarabiać więcej, z czym wiąże się punkt 2.
-
Lepsze standardy życia!
Lepsze warunki zawodowe i większe możliwości. Kogo nie kusi taka opcja? Za granicą możemy pozwolić sobie na więcej dóbr materialnych, ale także mamy szansę szybciej i intensywniej się rozwijać.
-
Większa tolerancja!
Niestety w naszym kraju funkcjonują zachowania ksenofobiczne. Zdarza się, że Polacy są nietolerancji i negatywnie nastawieni do odmienności. W Wielkiej Brytanii, czy Stanach Zjednoczonych nie występują powyższe zachowania, tam każdy może być po prostu sobą bez względu na płeć, rasę, religię, pochodzenie, czy orientację seksualną.
-
Tęsknota za bliskimi!
Kolejny, ważny powód na naszej liście to wyjazd za granicę spowodowany tęsknotą za bliskimi. „Tam dom Twój, gdzie serce Twoje”. Często decydujemy się na wyjazd, kiedy wiemy, że naszej rodzinie, czy znajomym się dobrze powodzi. Skoro im się udało, to my też możemy spróbować.
-
Lepsze perspektywy dla potomków!
Piąty powód to chęć zapewnienia naszym dzieciom lepszego startu i lepszej przyszłości. Im dalej na zachód, tym wyższy jest poziom edukacji. Zachodnie placówki oświatowe nie są zamknięte na zmiany i innowacje, dlatego poziom nauczania jest znacznie wyższy. W wielu polskich szkołach użycie pomocy multimedialnych i nauczanie poprzez doświadczanie i działanie, czyli po prostu praktykę nadal jest obce. W Polsce nadal królują podręczniki i teoria.
-
Przyjazna opieka medyczna!
Poziom opieki medycznej w naszym kraju i stan służby zdrowia pozostawiają wiele do życzenia. Niekończące się kolejki, nieprzyjemny personel, drogie leczenie… i wiele innych „atrakcji” w polskich szpitalach. Każdemu z nas marzy się lepsza służba zdrowia i spokojna głowa na starość.
-
Sytuacja polityczna!
Kolejny powód masowych emigracji to sytuacja polityczna w kraju. Wiele młodych osób wyjeżdża, aby móc żyć spokojnie i zgodnie ze swoimi przekonaniami, poglądami.
-
Fascynacja innym krajem i możliwość podróżowania!
Jeśli interesujemy się kulturą, zwyczajami, funkcjonowaniem danego państwa- to znak, że powinniśmy zacząć myśleć o nim w kategoriach miejsca zamieszkania. Jeśli jesteśmy na tyle odważni i żądni przygód to dlaczego nie?
-
Język angielski!
Tak! To kolejna pobudka, która sprawia, że ludzie wybierają właśnie kraje anglojęzyczne. Język angielski to język międzynarodowy i uczymy się go od najmłodszych lat w szkole. Łatwiej nam doszlifować język, który już trochę znamy, niż nauczyć się od początku zupełnie innego.
-
Powrót do swoich korzeni!
Czasami dowiadujemy się, że nasi praprzodkowie mają inne pochodzenie. Jesteśmy ciekawi, gdzie mieszkali, jak funkcjonowali. Z czystej ciekawości wyruszamy w podróż do przeszłości.