Naturalnie, że z zającem, jajkami, pisankami i oczywiście słodyczami. Jest to najważniejsze święto chrześcijańskie, które obchodzimy z okazji Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Święto to niestety staje się coraz bardziej świeckie, a w wir konsumpcjonizmu wpędzają nas różne przekazy medialne. Zamiast tradycyjnych święconek - dziś na topie są te czekoladowe, smaczniejsze i bardziej przyjemne dla oka.


Kultura amerykańska zapoczątkowała tak zwane Easter Egg Rolliing, czyli toczenie jajek po trawniku z górki. W grze zawsze chętnie uczestniczy sam prezydent USA, który zaprasza dzieci i ich rodziców do uczestnictwa w zawodach. Toczenie jajka symbolizuje odkrywanie kamienia z groty, w której spoczywał wcześniej ukrzyżowany Jezus. Wygrywa osoba, której jajko w całości przetrwa całą konkurencję.


Druga popularna świąteczna zabawa to Egg Hunt, czyli polowanie na jajka zrobione z czekolady. W Wielkanocny poranek dzieci szukają w domu lub w ogrodzie słodyczy. Wygrywa pociecha, która znajdzie, jak najwięcej jajek.


A u nas? Prezenty i upominki od zajączka. Ten zwyczaj dominuje w większości polskich domów. Prezentu nie daje się do ręki, bo skoro przynosi go zajączek - to chowa go w wybranym miejscu. Zwykle trzeba się trochę naszukać, by odnaleźć podarunek.

Więcej o Wielkanocy przeczytacie w naszym wpisie:
https://multiangielski.pl/wielkanoc-w-wielkiej-brytanii/

Created by: cdx.pl