Dlaczego nie inne?

Język angielski jako język urzędowy stosowany jest w zaledwie kilku krajach świata. Dlaczego więc językiem międzynarodowym nie jest dajmy na to chiński? Chiny to przecież gigantyczny kraj, a językiem chińskim włada blisko 1,5 miliarda ludzi, czyli aż o pół miliarda więcej, niż językiem angielskim. Odpowiedź jest dość prosta - chiński jest zbyt skomplikowany, a przez to zbyt trudny do opanowania. Dlaczego więc nie francuski? Tak zwany język miłości - znacznie prostszy niż chiński, a przy tym pięknie brzmiący. Używany nie tylko we Francji, lecz także w Belgii, Szwajcarii, Monako, Luksemburgu, Kandzie i wielu innych państwach. Dlaczego nie niemiecki? Język urzędowy wielkiej europejskiej potęgi, nie trudny do nauki ani pod względem fonetycznym ani gramatycznym.

Dlaczego więc angielski???

  • Po pierwsze od XVI wieku to właśnie Brytyjczycy mieli decydujący głos w sprawach politycznych i handlowych. Od XVII wieku Wielka Brytania zyskała gospodarczą i przemysłową przewagę na świecie. Natomiast w XIX wieku wzrosła znacząco potęga Stanów Zjednoczonych, zaś Wall Street oraz London City uznano za finansowe stolice świata.
  • Po drugie praktycznie od zawsze angielska i amerykańska sztuka wiodła prym na arenie międzynarodowej. Angielska muzyka, filmy, czy książki zachwycały i inspirowały od dawna.
  • Po trzecie angielski był i jest językiem INTERNETU. Największe firmy takie, jak Microsoft, Google, Apple, Facebook to dzieła amerykanów. Większość korespondencji elektronicznej odbywa się po angielsku. Ponad połowa wszelkich materiałów zamieszczonych online jest własnie w tym języku.  Wygląda wiec na to, że Internet mówi po angielsku.

 

Czy język angielski pozostanie językiem globalnym? Cóż, w dzisiejszych czasach nic nie jest pewne. Możliwe że za dwieście lat językiem międzynarodowym będzie mandaryński lub japoński, a może nawet polski. Obecnie jednak nie pozostaje nam nic innego, jak czujnie obserwować zachodzące na świecie zmiany. Tym czasem warto skupić się na języku angielskim, gdyż jak na razie to on nosi zaszczytne miano języka międzynarodowego. 

 

A zatem…  zapraszamy do nas na kurs :)

Created by: cdx.pl