Nauka angielskiego przez czytanie

Nauka angielskiego przez czytanie.

Wiemy już, że języka angielskiego możemy uczyć się przez słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Co jednak z czytaniem? Cóż, z wszystkich tych trzech form czytanie jest bodajże  najlepszym sposobem na naukę. W jego trakcie przyswajamy bowiem największą ilość treści. Informacje, artykuły, lub po prostu książki – regularne czytanie anglojęzycznych tekstów jest ogromnym wsparciem w nauce angielskiego. Jak więc się do tego zabrać, aby efekty były najlepiej widoczne? Zapraszamy do naszego 4krokowego poradnika:

Nauka języka angielskiego przez czytanie

Krok pierwszy: Ucz się przeglądając blogi!

Internet pęka w szwach od ogromu blogów, które się w nim mieszczą. Widnieją w nim blogi na dosłownie każdy możliwy temat, a co najważniejsze znaczna większość z nich ma banalnie prostą treść. Znajdź więc anglojęzyczny blog dotyczący twoich zainteresowań i pochłoń jego zawartość. To doskonała forma rozgrzewki oraz pierwsze kroki dla początkujących studentów angielskiego.

Krok drugi: Ucz się czytając zagraniczne artykuły!

Wpisz w wyszukiwarkę Google „world news” i wejdź w pierwszą stronę, która przykuła Twój wzrok. Na początku postaraj się zrozumieć sekcje w pasku MENU, aby wybrać i wyselekcjonować takie informacje, które Cię interesują. Przeczytaj następnie artykuł, a niezrozumiałe słówka sprawdź w słowniku lub tłumaczu. Warto również zwrócić uwagę na obrazki. Kiedy już zaś uznasz, że treść jest dla Ciebie wystarczająco jasna, a czytanie wiadomości w obcym języku weszło Ci w nawyk-możesz przejść do następnego kroku.

Krok trzeci: Ucz się porównując książki!

Masz swoją ulubioną książkę? Może jest to jeden z tomów Harry’ego Pottera, a może któraś z romantycznych powieści Nicholasa Sparksa? Jeśli tak, to nasz trzeci krok może się dla Ciebie okazać niezwykle przyjemnym doświadczeniem. Przepis jest prosty: zdobądź dwie wersje swojej ukochanje lektury – polską i angielską. następnie czytaj egzemplarz w naszym ojczystym języku i porównuj go z anglojęzycznym oryginałem. Dosyć pracochłonne, ale za to jakie efektywne! Pamiętaj jednak, iż nie chodzi tutaj o to, aby przetłumaczyć każde, poszczególne słówko. Chodzi po prostu o zrozumienie fabuły i ogarnięcie kontekstów.  

Krok czwarty: Ucz się czytając tylko i wyłącznie oryginalne wersje książek!

Jeśli Twój angielski będzie już na tyle dobry- postaraj się przeczytać nieznaną Ci lekturę w oryginale! I to bez wspomagania się wersją w rodzimym języku! Odważne, ale kiedy zauważysz swoje pierwsze postępy poczujesz ogromną satysfakcję, a co najważniejsze – będziesz chciał więcej i więcej. Życzymy powodzenia! Pierwsze efekty takiej nauki, można zauważyć już po miesiącu regularnego czytania.

 

Nauka angielskiego przez czytanie książek

 

 

“Who reads books, he lives a double” – Kto czyta książki, żyje podwójnie ~ Umberto Eco.

Dodaj komentarz