Nauka angielskiego przez słuchanie piosenek

Większość osób uczy się języka w sposób tradycyjny – na kursach, lub w szkole. Jednak podręczniki i standardowe ćwiczenia mogą się okazać niezwykle nużące i bardzo łatwo sprawić, że uczeń straci zapał do dalszej nauki. Niektórzy próbują więc przyswajać wiedzę w nieco inny sposób – oglądając zagraniczne wiadomości, seriale, filmy, czytając książki w oryginale, czy słuchając piosenek w języku angielskim. Dzisiaj właśnie o ostatniej z przedstawionych metod. Jak poprawić znajomość języka poprzez słuchanie muzyki? Oto nasze wskazówki…

Angielski przez piosenki

 

1. Ucz się prostych piosenek.

Na początku Twojej przygody z angielskim wybieraj proste teksty. Istnieje mnóstwo banalnych piosenek o życiu czy miłości, których nieskomplikowana treść pomoże ci przyswajać nową wiedzę bez nadmiernego trudu.

2. Ucz się angielskich piosenek w wykonaniu polskich artystów.

Jest to dobry wybór na początek ze względu na to, iż akcent polskich artystów nigdy nie będzie tak dobry jak akcent Anglików czy Amerykanów. Dzięki temu ich wymowę będzie można znacznie łatwiej zrozumieć. 

3. Ucz się piosenek o różnej tematyce.

Jeśli chcesz, bądź musisz nauczyć się słówek tylko z określonego obszaru tematycznego – znajdź, jak najwięcej utworów poruszających daną tematykę. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz songs about… love, friendship, war, czy peace. Artyści śpiewają dziś niemal o wszystkim.

4. Ucz się chodząc na koncerty!

Idź na koncert swojego ulubionego artysty i po prostu śpiewaj razem z nim i z tłumem!

Jest również druga wersja: idź na koncert absolutnie nieznanego Ci zespołu, spróbuj zrozumieć tekst jego piosenek, a później zweryfikuj na ile twoje zrozumienie było zgodne z oryginalną wersją.

5. Ucz się dzięki aplikacji lyricstraining.com!

Działanie powyższej aplikacji jest banalnie proste! Zabawa polega na słuchaniu wybranej przez siebie piosenki przy jednoczesnym uzupełnianiu luk w jej tekście. Doskonała rozrywka i nauka w jednym!

6. Słuchaj przy każdej okazji!

W domu czy też w pracy, podczas biegania, czy leżenia na kanapie – słuchaj anglojęzycznych piosenek kiedy tylko to możliwe. Nie musisz wcale skupiać się na ich treści. Wystarczy, że piosenka będzie cię otaczać. W ten sposób, nawet bez zwracania uwagi na słowa, zaznajomimy się z danym utworem, a co najważniejsze – zaznajomimy się z brzmieniem samego języka.

Język angielski przez piosenki

 

 

 

Dodaj komentarz