Nauka angielskiego przez oglądanie filmów

Nauka angielskiego przez oglądanie filmów.

Nauka angielskiego wyłącznie z podręczników jest na dłuższą metę nużąca i nieefektywna. Zanim więc zrazimy się do zdobywania wiedzy warto najpierw poszukać jakichś alternatyw. A może nauka przez oglądanie filmów? Brzmi, atrakcyjnie? Owszem! I to nie bez powodu. Nauka angielskiego przez oglądanie filmów to jeden z najprzyjemniejszych i najskuteczniejszych sposobów na poprawienie swoich kompetencji językowych. Od czego zatem zacząć?

 

  • Faza pierwsza: Obejrzyj anglojęzyczny film z polskimi napisami.

Faza przeznaczona dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nauką angielskiego. Jest ona mało skuteczna. Pozwala jednak oswoić się z językiem – z jego brzmieniem i rytmem – co w początkowych etapach nauki stanowi niezwykle istotną kwestię.

  • Faza druga: Obejrzyj anglojęzyczny film z angielskimi napisami.

Ta faza oferuje nam kilka wariantów nauki. Możemy po prostu oglądać i zerkać na napisy, gdy nie zrozumiemy wypowiedzi bohatera. Możemy analizować każde zdanie, co niewątpliwie udoskonali nasze umiejętności pisania. Możemy nawet czytać kwestie na głos razem z aktorami, dzięki czemu nabędziemy odrobinę swobody w mówieniu po angielsku. Najbardziej zaangażowanym w naukę polecamy zaopatrzenie się w kartkę i długopis oraz notowanie niezrozumiałego słownictwa. Będziemy mogli wykorzystać je później przy tworzeniu fiszek.

  • Faza trzecia: Obejrzyj anglojęzyczny film bez żadnych napisów.

Jeśli czujesz się na siłach i uważasz, że Twoje kompetencje językowe są wystarczające – spróbuj obejrzeć film bez żadnych napisów. Uważaj jednak! Na poziomie niższym, niż C1 może się to wiązać z ogromną frustracją dlatego polecamy tę fazę tylko zaawansowanym.

 

Pozostaje pytanie: Dlaczego nauka angielskiego z filmów jest taka efektywna?

Ponieważ jest to przyjemnością samą w sobie, bo poznajesz żywy język – wymowę, akcent i co najważniejsze wyrazy oraz zwroty potoczne, używane w języku codziennym, nie zaś suche formuły z podręczników. Ponieważ osłuchujesz się z angielskim i orientujesz jak wykorzystać dane słowa i zwroty w praktyce, w jakiej konkretnie sytuacji wypada ich użyć.

 

W Multiangielskim wierzymy, że naukę języka da się uczynić ciekawszą. Zapraszamy cię zatem na nasz kurs, w którym łatwo, przyjemnie, a co najważniejsze – skutecznie nauczysz  się angielskiego z serialową historią Kasi oraz Chrisa. Kurs Multiangielski

Kurs Multiangielski - Kasia i Chris

 

Dodaj komentarz