Jak Poprawić Angielski?

Umiejętności językowe, które zdobywamy w szkole są zazwyczaj tylko zalążkiem tego, co powinniśmy wiedzieć, aby skutecznie komunikować się w języku angielskim. W szkole uczymy się tylko i wyłącznie podstawowych rzeczy, przeważnie takich, które nie przydają się w realnym, codziennym życiu. Prawdziwe sytuacje dopiero weryfikują naszą wiedzę i wtedy zdajemy sobie sprawę, że nie wiemy jakiego użyć czasu, nie znamy odpowiednich słówek lub co gorsza w ogóle mało wiemy.

Co zrobić, aby poprawić nasze umiejętności językowe? Jak poprawić angielski?

Poprawianie języka angielskiego

 

Przedstawiamy Wam 5 super prostych sposobów na bardziej efektywny i komunikatywny angielski!

1. Zapisz się na kurs języka angielskiego!

Brzmi banalnie, ale warto przekonać się na własnej skórze! Dzięki kursom, takim jak nasz wzbogacisz swoje słownictwo, nauczysz się tylko i wyłącznie przydatnych struktur gramatycznych, językowych oraz przełamiesz swoją barierę w mówieniu. Ważne, aby wybrany przez Ciebie kurs był nastawiony na komunikację i szybkie efekty. Miałeś/aś do czynienia już z językiem? Nie zaczynaj od zera! Ciągłe cofanie się do początków nauki nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Jeśli nie masz czasu na stacjonarne zajęcia, zakup kurs online. Jego dodatkowe atuty to możliwość pracy i nauki w każdym miejscu i o każdej porze.

2. Oglądaj Vlogi!

Zamiast polskich youtuberów – przerzuć się na tych, którzy wypowiadają się w języku angielskim. Wybierz filmiki, które Cię interesują. Pasjonuje Cię gotowanie? Lubisz samochody? Interesujesz się modą? Takie filmiki będzie Tobie łatwiej zrozumieć i przyswoić. Nie musisz przecież skupiać się na każdym wyrazie po kolei. Chodzi o to, aby poznać ogólny kontekst. Ciekawa forma, prawda?

3. Czytaj artykuły i informacje po angielsku!

Ważne, aby język angielski przewijał się niemal przez cały czas w naszej codzienności. Kiedy nie będziemy go używać- nasze umiejętności językowe zmaleją. Lubisz czytać wiadomości i wiedzieć, co się dzieje na świecie? Świetnie! Od dzisiaj czytaj je w języku angielskim! Na początek wystarczy jeden artykuł dziennie. To już zawsze coś, co z pewnością przyniesie jakieś efekty i skutki w przyszłości. Zniechęcają Cię nieznane i trudne wyrazy? Na to także mamy rozwiązanie! Zainstaluj Quick Translator, który przetłumaczy pojedyncze, niezrozumiałe słowa.

4. Nawiązuj zagraniczne znajomości!

Nie masz rodziny w Stanach Zjednoczonych, czy Wielkiej Brytanii? To nic! Istnieje strona: Conversation Exchange, na której możesz porozmawiać z kim tylko zechcesz i podszlifować swoje umiejętności językowe. Możesz nauczyć się języka, swobodnej rozmowy, a przy okazji poznać ciekawych ludzi i nawiązać znajomości na lata. Koszt jest praktycznie zerowy, a bagaż doświadczeń ogromny. Warto się przekonać.

5. Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu, w którym będziesz mówić TYLKO po angielsku!

Jeśli mieszkasz sam/a lub Twoi domownicy nie chcą brać udziału w nauce języka- nazywaj wszystkie czynności, które wykonujesz. Na początku będziesz czuć się z tym nieswojo, jednak z czasem stanie się to dla Ciebie całkowicie naturalne i normalne. Jeśli Twój partner lub współlokator również pragnie poprawić swoje umiejętności językowe- prowadźcie dialogi w tym konkretnym dniu tylko i wyłącznie po angielsku. Poćwiczycie język, a przy okazji cierpliwość. Poprawiajcie siebie nawzajem, jeśli któreś z Was wyłapie jakiekolwiek błędy.

 

 

Jaka forma najbardziej Tobie odpowiada? Jaki sposób spodobał się Tobie najbardziej?

Dodaj komentarz