6 najlepszych aplikacji do nauki angielskiego

Aplikacje do nauki angielskiego- top 6!

Języka angielskiego można uczyć się w szkole lub na kursach, tak, jak na przykład u nas. Jednak, aby dobrze przyswoić sobie wiedzę należy tego języka używać jak najczęściej – regularnie, a najlepiej codziennie. Istnieje wiele darmowych aplikacji na smartfony i tablety, a także dużo programów na komputery stacjonarne, które w atrakcyjny i przystępny sposób usprawnią naszą naukę języka angielskiego.

Aplikacje do nauki angielskiego

Nasze TOP 6:

  1. UczSięJęzyka

To taki podręcznik online zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych. Lekcje i ćwiczenia są zebrane w materiał szkoleniowy, który możesz mieć zawsze przy sobie. Aplikacja pełni również funkcję słownika i działa w trybie offline. Za co dajemy jej duży plus.

  1. mFiszki

Kolejna  aplikacja, dzięki której możesz uczyć się słownictwa i różnych zwrotów kojarząc je z obrazkiem, powtarzając za nauczycielem i jednocześnie słuchając prawidłowej wymowy.  Co więcej, możesz skorzystać nie tylko z ogólnej, podstawowej bazy słówek, ale także wybrać interesujący Cię, konkretny zakres tematyczny  np. “angielski w podróży”.

  1. memRise

Jest to bardzo nowoczesna aplikacja, dzięki której nauczymy się angielskich słówek w sposób śmieszny, zabawny i angażujący- udając się na misję, której celem jest zdobycie wiedzy. Dodatkowo system memRise jest inteligentny i rozpoznaje słówka, które już umiemy, a z którymi mamy nadal problem. Niestety dostęp do native speakera, czy statystyk jest płatny. MemRise zdobyła tytuł najlepszej aplikacji 2017 roku w swojej kategorii.

  1. Karaoke4English

Karaoke4English oferuje nam bardzo innowacyjną i ciekawą naukę języka za pośrednictwem czytanych i równocześnie wyświetlanych tekstów na ekranie- tak jak w karaoke. Program ten łączy w sobie jednocześnie funkcje audiobooka, e-booka, podręcznika i słownika. 4 w 1. Brzmi interesująco.

  1. LearnEnglish Podcasts

Jest to aplikacja, która pozwala nam na osłuchanie się z językiem i „zanurzenie” się w nim. Dzięki temu narzędziu można poczuć się pewniej w rozmowie z obcokrajowcami. Najpierw odsłuchujemy dialogi na różne tematy, a następnie odpowiadamy na pytania dotyczące wysłuchanych rozmów. Świetne!

  1. HelloTalk Learn Languages

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną nie tylko przyswajać wiedzę w teorii, ale także chcą ją wykorzystywać w praktyce. Aplikacja nastawiona jest głównie na komunikację, a jak wiadomo- rozmowa to jedna z najefektywniejszych metod nauki języka. HelloTalk Learn Languages wyglądem przypomina portal społecznościowy. Dodatkowy atut to możliwość zawarcia nowych znajomości.

Smartfon z aplikacjami do nauki angielskiego

Które z aplikacji do nauki angielskiego zainteresowały Was najbardziej? Których z nich używacie? Zachęcamy również do skorzystania z naszej platformy MultiAngielski, która łączy w sobie wiele rozbudowanych funkcji i jest doskonałym narzędziem do nauki angielskiego!

 

Dodaj komentarz